Select Page

Kompozīcija  – akmeņlauzīte – kaķumētra – bitene

Manā dārzā viens no stūrīšiem, ko nemainīšu, ir šī kompozīcija – priekšplānā akmeņlauzīte (baltā krāsā), bitene ar savām dekoratīvajām lapām un oranžo ziedu, un kaķumētra, kura zied visu sezonu ar violetiem ziediem.

Pēc pieredzes, iesaku kaķumētru, manā gadījumā, ‘Junior Walkers’ stādīt priekšplānā, jo akmeņlauzīte ir pirmā, kura ziedēs pavasarī. Tad aiz akmeņlauzītes mostas bitenes ar savām dekoratīvajām lapām. Kamēr akmeņlauzīte nozied, tā izveido fantastisku paklāju, atliek tikai nogriezt nokaltušos ziedus.

Bitene zied fantastiska ar oranžiem vai sārtiem ziediem un tikmēr jau pamostas kaķumētra dobes priekšplānā. Kamēr akcents ir uz kaķumētru, tikmēr bitene var droši noziedēt. 

Tā kā kaķumētra zied ļoti ilgstoši, garantēts skaistums visu sezonu. Protams, tad jau blakus šīm skaistulēm, plānojam nākamo komozīciju, kura papildinās, piemēram, pašu kaķumētru. To var panākt, fonā iestādot, piemēram, ehināciju dzeltenos toņos. Par to jau nākamajā kompozīcijā.

Kompozīcijas skice 

Akmeņlauzīte ir vismazākā augumā, teorētiski tā būtu jāstāda priekšplānā, ko mēs arī varam darīt, kā attēlots zīmējumā. Blakus iestādot kaķumētru, akcents būs jebkurā gadījumā. Fonā visgarākās ir bitenes, pirms kaķumētras uznāciena. 

Kad stādam ziemcietes, iesaku stādīt vismaz 3 stādus katrai šķirnei, jo dārza dobē ir svarīga loma apjomam ar viena auga zieda krāsu un tekstūru

  1. EM RAKSTA UN SKICES IR TRĪS AUGU FOTO, ZEM KURIEM ARĪ IR NOSAUKUMI  – BITENE, AKMEŅLAUZĪTE, KAĶUMĒTRA 

nospiežot uz tā auga bildes, aiziet links uz konkrēto auga aprakstu.

.

Skills

Posted on

13. februāris, 2023.

Submit a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *